Skleroterapia

Skleroterapia jest to zabieg polegający na podaniu do światła naczynia środka powodującego miejscowe zapalenie śródbłonka i w efekcie zamknięcie jego ściany a następnie zwłóknienie.

Każdy zabieg skleroterapii jest poprzedzony konsultacją chirurgiczną oraz badaniem USG żył. Sama procedura polega na podaniu środka obliterującego za pomocą bardzo małych ampułkostrzykawek. Wkłucia są prawie bezbolesne.

Uzyskanie dobrego efektu wymaga najczęściej kilku sesji. Bardzo często stosuje się na końcu całego procesu przezskórną obliterację laserową – laserowe zamykanie naczyń - http://www.med-excellence.pl/laseroterapia.php?s1=leczenie_zmian_naczyniowych

 

Rodzaje skleroterapii

Stosujemy m.in. skleroterapię piankową, gdzie do światła większych naczyń podawany jest preparat w postaci specjalnie utworzonej pianki. Wtedy preparat działa miejscowo przylegając lepiej do ściany naczynia i nie rozpływając się w niej.

Zabieg najczęściej jest przeprowadzany z użyciem miejscowego podświetlenia Veinelite.

Światło emitowane przez aparat pozwala na dokładne zlokalizowanie zmian położonych na różnej głębokości a niewidocznych podczas standardowego badania.

 

Wskazania do zabiegu skleroterapii

Wskazaniem do jego wykonania jest obecność venulektazji, potocznie nazywanych pajączkami naczyniowymi oraz niektórych typów żylaków.
Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu noga jest bandażowana lub zakładane są rajstopy uciskowe na okres 7 dni. Proces gojenia trwa od kilku do kilkunastu tygodni w zależności od stopnia zaawansowania pierwotnych zmian. Pacjenci w tym okresie wracają do codziennych czynności.

Przed zabiegiem jak również w okresie rekonwalescencji zalecamy stosowanie preparatu Rutinoscorbin,

Po zabiegu absolutnie zakazana jest ekspozycja na światło

Mimo udowodnionego bezpieczeństwa tej metody mogą pojawić się:

siniaki, przebarwienia, obrzęk kostek, bolesność ostrzykniętej żyły, miejscowa reakcja alergiczna na podany środek

 

Cennik
SKLEROTERAPIA od 200zł
 

Home   Oferta   Upominki   Medycyna Estetyczna   Media o nas   Galeria   Kontakt   Polecamy

 

 

Produkcja strony: TeamUp - Informatyczna Opieka Twojego Biznesu

www.teamup.pl