Siłownia/Fitness - jak wybrać najlepszy strój?

Ruch to zdrowie, więc wiele osób chętnie odwiedza siłownie. Niemało jednak nie przygotowuje się odpowiednio do treningu, a przede wszystkim nie przywiązuje wagi do odpowiedniego ubioru. Tymczasem jest on istotny z kilku powodów. Zależy od niego nie tylko wygoda i komfort ćwiczeń, ale także ogólny wygląd i oczywiście bezpieczeństwo. Wybór sportowych strojów jest ogromny i łatwo może przytłoczyć, zwłaszcza kogoś, kto zamierza dopiero zacząć ćwiczyć na siłowni. Jak więc wybrać najlepszy strój na siłownię?

Na co zwrócić uwagę wybierając strój do treningów?

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy dres albo koszulka i spodenki oraz jakiekolwiek sportowe buty do fitnessu. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych cech odpowiedniej odzieży sportowej na siłownię.

Wygodne buty do fitness:

buty sportowe do fitnessu merki renee z mybaze.comNiebieskie buty do fitnessu renee z mybaze.com

Przede wszystkim najważniejszy jest rozmiar ubrań i ich odpowiednie dopasowanie do ciała. Każdy element stroju powinien przylegać do ciała. Ponadto strój powinien być lekki i elastyczny. Nie może nigdzie uciskać, ciągnąć albo być za luźny i wiszący, bo tylko będzie utrudniał ruchy i powodował ryzyko kontuzji.

Polecany strój na zajęcia fitness: spodnie dresowe oraz wygodna koszulka:

dopasowane dresy adidas do fitnessu z mybaze.comdopasowana koszulka fitness z mybaze.com

źródło zdjęć https://eozone.pl/koszulki-sportowe

Dobrze dopasowany strój umożliwia pełny zakres ruchów i ich płynność. Ponadto bardzo ważny jest materiał wykonania takiej odzieży. Nie tylko powinien być elastyczny, ale także oddychający i chłonący wilgoć. Nie możemy zapomnieć o tym, że podczas treningów się pocimy i to czasem bardzo mocno. Warto zadbać o taki strój, na którym wstydliwe mokre plamy nie będą aż tak bardzo widoczne. Bardzo dużo uwagi wymaga wybranie odpowiedniego obuwia. Buty sportowe na siłownię powinny być przede wszystkim wygodne, w odpowiednim rozmiarze i dopasowane do stopy, aby chroniły przed otarciami i same ich nie powodowały. Ponadto warto, by były odpowiednio wysokie – za kostkę, ponieważ jest to część ciała najbardziej narażona na urazy. Do butów należy również dopasować wygodne, elastyczne i chłonące wilgoć skarpety, które także muszą być dopasowane do stóp, aby się nie zsuwały, nie zwijały ani nie przekręcały na stopie.

Strój na siłownię dla pań i panów

Jak w każdym rodzaju ubrań, również wśród tych sportowych panie mają zdecydowanie większy wybór niż panowie. Damskie dresy, spodenki, koszulki, topy, legginsy – jest tego tyle, że niełatwo się zdecydować. Paniom jednak poza aspektem sportowym zależy również na aspekcie estetycznym. Chcą dobrze się w swoim stroju prezentować. Zależy im na wyeksponowaniu sylwetki oraz ukryciu niedoskonałości. Jeśli chodzi o spodnie do ćwiczeń, panie najchętniej wybierają legginsy. Te cienkie, przylegające idealnie do nóg i pośladków spodnie są bardzo wygodne, a do tego pozwalają pięknie prezentować nogi i pośladki. Wybierając legginsy najlepiej zdecydować się na takie ze średnim stanem. Zbyt wysoki stan będzie się rolował, a spodnie ze zbyt niskim będą się zsuwały podczas np. przysiadów.

Wśród koszulek najlepiej sprawdzą się bawełniane z powodu lekkości i elastyczności. Jednak bawełna chłonie mocno wilgoć i widać zaraz mokre plamy. Przy cięższym treningu lepsza będzie koszulka termoaktywna z poliestru. Nie będzie na niej tak widać mokrych plam, a do tego zapewni skuteczną wentylację. Zamiast koszulek jednak panie bardzo chętnie wybierają topy. Nie powinny mieć dużo szwów, za to powinny mieć szerokie ramiączka i być dopasowane do biustu, aby go idealnie podtrzymywały, a przy okazji eksponowały. Panie lubią topy ze względu na możliwość prezentowania umięśnionego brzucha. Jeśli zaś chodzi o buty, panie powinny wybierać lekkie, wygodne z elastyczną, antypoślizgową podeszwą i amortyzujące stopę. Panowie podobnie powinni wybierać odzież termoaktywną z materiału odprowadzającego wilgoć. Oprócz koszulki i spodenek mogą także zabrać na siłownię sportową bluzę.


Cennik Fitness - zobacz więcej Fitness Zielonki

CENNIK FITNESS

8 WEJŚĆ/MC  100zł
12 WEJŚĆ/MC 130zł

KARNET OPEN FITNESS

KARNET OPEN FITNESS +SIŁOWNIA

160zł

180zł

wejście jednorazowe    20zł
opłata członkowska   30zł
 


Home   Oferta   Upominki   Medycyna Estetyczna   Media o nas   Galeria   Kontakt   Polecamy

 

 

Produkcja strony: TeamUp - Informatyczna Opieka Twojego Biznesu

www.teamup.pl |